AzInTelecom Bakü & Yevlakh Veri Merkezi - Otomatica

Veri Merkezi, DCIM ile elektrik & mekanik altyapı yönetimi, Felaket kurtarma merkezi ve ana tesisin tek bir merkezden yönetilebilmesi.

Müşteri Hedefleri

Azerbaycan Adalet Bakanlığı ana ve felaket merkezi olarak tesis ettiği veri merkezleri kurumsal olarak 7 / 24 hizmet veren bir statüdedir. Bu nedenle iki ayrı lokasyonda hizmet vermektedir. Bakü ve Yevlakh veri merkezleri bu kritik operasyonda ana ve yedek olarak hizmet sağlamaktadır.

Kurum DCIM sistemi üzerinden hem beyaz alandaki BT envanteri ve çevresel şartları izlemek hem de elektro-mekanik sistemleri yönetmek stratejisini istemektedir. Veri merkezi yönetimi BT yönetiminin bir parçası organizasyonunu sağlamak amacındadır ve bu yalın yönetim sistemini hedeflemektedir.

Otomatica Çözümü

Otomatica, DCIM sistemi üzerinden yalın ve ayrıntılı şekilde elektro-mekanik sistemlerin yönetimi konusunda kendi geliştirdiği ara katman yazılımlarla çözüm aramıştır.

Sahada mevcut elektro-mekanik sistemlerin analizini yaparak geliştirdiği görsellerle BT bazlı işletmenin kolayca takip edeceği ve kısa sürede teşhis edeceği ekranları geliştirmiştir. Uygulama sonunda yüksek başaro elde etmiştir.

Sadece beyaz alanlarla sınırlı kalmayarak destek odalarındaki çevresel ve fiziksel şartların izlenmesi de mümkün kılınmıştır.

Sonuçlar

  • BT bazlı işletme modeline uygun yönetim sistemi tesis edilmiştir.
  • DCIM sistemi ara katman yazılımları ile eşzamanlı olarak elektro-mekanik sistemlerin topolojik analizine uygun hale getirilmiştir.
  • Beyaz ve destek alanların çevresel denetim organizasyonu ile DCIM sistemi değer sağlayan kritik tesis dijitalizasyon için başarı ile kullanılmıştır.

Neden Otomatica?

  • Kanıtlanmış veri merkezi ve kritik tesis uzmanlığı, elektro-mekanik sistem ve cihaz bilgisi.
  • En etkin ara katman yazılımları ile yenilikçi stratejileri uygulama kabiliyeti
  • Tesis dijitalleşmede yönetim sistemlerini en üst düzeyde kullanılmasını sağlama
  • Tesis ömrü boyunca altyapı işletmesini sürdürülebilir kılan tesis koruyucu ve düzeltici bakım hizmetleri

Referans Bilgileri

Müşteri AzInTelecom
Konum Bakü & Yevlakh – Azerbaycan
Sektör Veri Merkezi – Kamu
Tesis Alanı
Beyaz Alanlar 200 + 108
Yaklaşık Cihaz Sayısı
Yaklaşık Nokta Sayısı
Uygulama Periyodu 2021
Uygulanan Yönetim Sistemleri Bütünleştirilmiş Altyapı Yönetim Sistemi

VM İzleme Sistemleri

Merkezsel Veri Merkezleri Yönetimi

Sağlanan Servisler Tesis Dijitalleştirme Servisleri
Sözleşme Tipi