Turkuvaz Medya Merkezi - Otomatica

Medya Merkezi, Enerji İzleme ve Yönetme, SCADA, Önleyici Bakım, Düzeltici Bakım

Müşteri Hedefleri

Turkuvaz Medya Grubu, ana faaliyetleri televizyon-radyo yayıncılığı, gazete-dergi yayıncılığı, gazete-dergi basımı ve yurt çapında gazete-dergi dağıtımı olan bir medya grubudur. Ayrıca görsel ve işitsel medya alanında  ulusal kana yayınları da yapmaktadır.

Yeni Turkuvaz Medya Merkezi Akıllı Tesisinde  buluşturulan TV ve Radyo stüdyoları, matbaalar ve diğer medya faaliyet alanları 7 / 24 hizmet vermektedir. Medya üssü hem kesintisiz medya faaliyetlerini hem de çalışanlarına konforlu yaşam alanı sunacak modern altyapıya sahiptir.

Geniş üsse enerji sağlayan Orta Gerilim Ağı ve Alçak Gerilim Dağılımlarının izlenmesi, alarm yönetiminin ve enerji harcamalarının takibi Turkuvaz Medya Merkezinde faaliyet gösteren alanların yüksek iş sürekliliği ile hizmet vermesi ve enerji verimliliği açısından büyük önem arzetmektedir.

Otomatica Çözümü

Otomatica, Akıllı Tesis ve kullanımı konusunda ihtiyaçları analiz ederek geniş ve dağınık yapıdaki enerji dağıtımının merkezi olarak izlenmesi için prensip ağ ve ekipman gereksinimi ortaya çıkartıp son kullanıcı ve enerji yüklenicisi ile kavramsal tasarımı ortaya koymuştur.

Büyük alanda birçok farklı uygulamanın eş zamanlı yapımı sırasında farklı engeller oluşmaktadır. Buna karşın her sistem ve alanda uygulamaların aktif hale getirilmesi için güvenli enerjiye de erişmek önemli kriter olmaktadır. Otomatica, özverili ekibi ile dinamik ortama uyum sağlayarak çözümünü uygulamıştır.

Otomatica’nın Enerji İzleme ile ilgili sunduğu tesis dijitalleştirme sistemleri, Medya Merkezinin enerji girişinden dağılımına kadar tüm ayrıntıları, görsel canlandırma, alarm ve geçmişe yönelik değerleri sunarak işletme ekibinin vazgeçilmez karar destek sistemi haline dönüşmüştür.

Sonuçlar

  • Proje uygulama aşaması sırasında geniş alana yayılı bir çok sistem ve faaliyet alanlarının yapımını destekler şekilde özverili şekilde çalışılmıştır.
  • Tüm tesise yayılı enerji sistemlerin dinamik ekranlar ile uçtan uca etkin ve yalın enerji iş sürekliliği yönetimi imkanı sunulmuştur.
  • Akıllı uyarı ve alarm ekranları, geçmişe yönelik çoklu değerlerin gözlenmesi ile teşhis olanakları sağlanmıştır.
  • Etkin enerji kullanım izlenilmesi sağlanarak yalın tesis verimli işletmesi olanaklı kılınmıştır.
  • Tesis ömrü boyunca altyapı işletmesini sürdürülebilir kılan tesis koruyucu ve düzeltici bakım hizmetleri verilmektedir.

Neden Otomatica?

  • Akıllı Tesislerde farklı uygulamaların iş sürekliliği yönetimi ve yalın işletme tekniklerine hakim olması.
  • BMS, PMS gibi sistemleri kurma ve kendi ara katman yazılımları ile bütünleşik hale getirerek sürdürülebilir operasyon ilkelerine bağlı yönetim sistemleri
  • Akıllı Tesislerde karışık uygulamalara karşı düşen proje yönetim esnekliğine sahip olması.
  • Enerji kullanım dağılımı ve geçmişe dönük kayıtları ile sunulan verimlilik yönetim sistemleri
  • Tesis ömrü boyunca altyapı işletmesini sürdürülebilir kılan tesis koruyucu ve düzeltici bakım hizmetleri

Referans Bilgileri

Müşteri Turkuvaz Medya Merkezi
Konum İstanbul – Turkey
Sektör Akıllı Tesis
Tesis Alanı 300.000
Beyaz Alanlar
Yaklaşık Cihaz Sayısı
Yaklaşık Nokta Sayısı
Uygulama Periyodu 2019
Uygulanan Yönetim Sistemleri Akıllı Tesis İzleme

Akıllı Tesis Alarm Yönetimi

Akıllı Tesis Isı ve Verimlilik Yönetimi

Akıllı Tesis Enerji Yönetimi

Sağlanan Servisler Koruyucu Bakım Servisleri

Düzeltici Bakım Servisleri

Sözleşme Tipi