Zorlu Center - Otomatica

Alışveriş Merkezi, Rezidanslar, Performans Sanatları Merkezi, Akıllı Tesis

Müşteri Hedefleri

Konut, ofis, otel, alışveriş merkezi ve kültür sanat alanlarıyla birlikte Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu yaşam alanı olan Zorlu Center İstanbul’un kalbinde eşsiz bir yaşam alanı sunmaktadır. 72.213 m²’lik kiralanabilir alanda 200 üzerinde markaya ev sahipliği yapan Zorlu Center, 10.000 m²’lik ana meydanı ve 12.000 m²’lik parkıyla birlikte Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına sahiptir.

Uçtan uca Akıllı Tesis olarak donatılan Zorlu Center Enerji Ve Bina Yönetim Sistemlerine ve bunların merkezi izleme sistemlerine de sahiptir. Bu kadar geniş alanlı tesisin işletme ekibi çok kalabalık ve yönetimsel olarak uzmanlık alanlarına ayrılarak kendi sorumluluk alanlarında faaliyet göstermeleri gerekmektedir.

Buna karşın merkezi izleme sistemlerinin organizasyonu tek bir ekibin izlemesi şeklinde düzenlendğinden sahadan gelen verilerin değer sağlayan bilgiye dönüşmesi için tesis dijitalizasyonu gerekmiştir. Böylece gelen uyarı ve alarmlar sorumluluk alanlarına göre yönlendirilip işlenme ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Otomatica Çözümü

Otomatica,  hedeflenen işletme strateji ve organizasyonu yanında mevcutta kurulu olan BMS, PMS ve diğer güvenlik yönetim sistemlerinin  yapılandırılmasını incelemiştir. Mevcut durumu ve fiziksel işletme şartlarını değiştirmeyecek fakat işletme organizasyonundaki sorumluluk alanlarında yalın operasyon sağlayacak çözümler geliştirmiştir.

Tesis dijitalizasyonu mevcut altyapı verilerinin “değer” yaratan bilgiye dönüşümü olduğundan geleneksel sistemlerin standart yazılımları yeterli olmayabilmektedir. Otomatica, yazılım ekibi ile oluşturdukları ara katman yazılımlar ile marka bağımsız olarak sistemleri bütünleştirerek “değer” yaratacak bilgiyi sunmaya odaklanmaktadır.

Zorlu Center İşletme Ekibine sağlanan strateji ve organizasyona uyumlu alarm sistemi ile ekibin daha üretken çalışmasını sağlayan Otomatica, ayrıca bu sistemin tesis ömrü boyunca sürdürülebilir olması için koruyucu ve düzeltici bakım hizmetleri de vermektedir.

Sonuçlar

  • İşletme strateji ve organizasyonuna uygun Alarm İzleme Sistemi
  • İşletme Ekibinin kendi sorumluluk ve yetkinlik alanlarındaki olay, sapma ve problemleri izlemesi ve yönetmesi.
  • Mevcut sistemlerin ve yapılarının korunması
  • Toplanan verilerin “değer” yaratan bilgi haline dönüşmesi

Neden Otomatica?

  • Sürdürülebilir Akıllı Tesis Dijitalizasyon partneri olarak güvenilirdir.
  • Ara Katman Yazılımları ile mevcut sistemleri korur ve “değer” yaratan bilgi sunar.
  • Elektro-mekanik sistemlerin izlenmesi, kontrolü için yüksek teknik ve uygulama bilgisi vardır.
  • Tesis ömrü boyunca altyapı işletmesini sürdürülebilir kılan tesis koruyucu ve düzeltici bakım hizmetleri

Referans Bilgileri

Müşteri Zorlu Holding
Konum İstanbul – Turkey
Sektör Akıllı Tesis
Tesis Alanı 720.000
Beyaz Alanlar
Yaklaşık Cihaz Sayısı
Yaklaşık Nokta Sayısı
Uygulama Periyodu 2014
Uygulanan Yönetim Sistemleri Akıllı Tesis Alarm Yönetimi

Bütünleştirilmiş Altyapı Yönetim Sistemi

Sağlanan Servisler Tesis Dijitalleştirme Servisleri

Koruyucu Bakım Servisleri

Düzeltici Bakım Servisleri

Sözleşme Tipi