Kritik Tesis Dijitalizasyonu

Kritik Tesis
Dijitalizasyonu

Teknoloji ve bilişim alanında yaşanan hızlı gelişmeler sanayi üretimi ve gelişimi alanında önemli değişikliklere neden olmuştur. Endüstriyel ihtiyaçların değişmesi ve teknolojik imkanların artmasıyla hizmete özel planlanan ve inşa edilen yapılar ortaya çıkmıştır.

Kritik tesis olarak sayıları her geçen gün artan bu yapılar, yüksek güvenlik gerektiren stratejik tesisler olarak ülke ve şirketlerin güvenliğinin sürdürülebilir olması açısından kilit öneme sahiptir. Üretim tesisleri, havaalanları, askeri tesisler, büyük ölçekli ticari kurumlar, devlet daireleri ve veri merkezleri gibi binalar kritik tesis kategorisinde yer alır. Her biri farklı ihtiyaç ve amaca hizmet eden kritik tesislerde, güvenlik ihlallerine karşı mühendislik yetenekleri ve yeni nesil teknolojilerden faydalanılır. Bu noktada dijitalleşme tesisin varlığı için yüksek öneme sahiptir.

Çağdaş yaşam ve ekonomik koşullara uyum sağlamak için 7/24 kesintisiz çalışması gereken kritik tesisler dijitalleşerek, operasyonel mükemmelliğe ulaşabilir. Otomatica, kritik tesislerin uçtan uca dijitalleştirilmesine odaklanan çözümleriyle tüm sektörlerde ürün ve hizmet zincirlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlar. Kritik tesislerdeki operasyonları daha sürdürülebilir, daha verimli ve daha etkin hale getirir.

Bilgi teknolojilerine bağımlı hale gelen tesislerin; barındırdıkları hizmetlere yönelik yüksek iş sürekliği, yüksek performans, yüksek güvenirlikli ve yüksek verimlilikle altyapı sağlamaları bu hizmetlerin sektörlerinde sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz etmektedir.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2022/01/1-Digital-Tranformation-White.png

Otomatica profesyonelleri olarak, kritik tesislerin uçtan uca dijitalleştirilmesine odaklanarak tüm sektörlerdeki altyapıların barındırdıkları ürün ve hizmet zincirlerinin sürdürülebilirliğini garanti altına almalarına destek olmaktayız. Kritik tesisleri işleten personel de dahil olacak şekilde tesis varlık ve kaynaklarının elverişli kullanılmasını ve bundan yüksek performans sağlanmasını amaçlıyoruz.

Kritik tesisleri işleten personel de dahil tesisin tüm varlığını daha verimli hale getirebilir, kaynak kullanımını düşürerek minimize edebilir ve tasarruf miktarını arttırarak gelir maksimizasyonu sağlar. Kritik tesis altyapıları dinamik blok, dağıtım ve proses-enstrümantasyon diyagramlarıyla başlar ve sistemlerin detayındaki dijital ikiz canlandırmaları, karar destek sistemleri, çeşitli yönetim ve tanılama ekranları, vaka-alarm yönetim sistemleri, sürdürülebilir işletme ilkelerine bağlı süreç yönetimi ve kurumsal yönetim sistemleriyle entegrasyon oluşturularak, tesis veriye dayalı yönetime hazır hale getirilir.

Kritik tesis dijitalizasyon faaliyetlerini 3 ana başlık altında gerçekleştiren Otomatica, akıllı yapıların sürdürülebilirliği için ileri teknolojileri bir arada kullanarak, sinerjiyi ortaya çıkaran anahtar bir çözüm olmayı başarmıştır.

Kritik tesislerde kesintisizliği sağlamak amacıyla üretim ve hizmet değer zincirinin yüksek üretkenlikle sürdürülebilirliğini güvence altına alır. Projeye uygun yönetim sistem ve süreç yazılımları sunarak, tesis ömrü boyunca danışmanlık verir.
Kritik tesislerde performans artırmayı ve iş sürekliliğini sağlayan yazılımı sayesinde operasyonel mükemmellik sağlar. Alarm, izleme ve karar destek sistemleriyle, uçtan uca yönetim sağlar ve insani hataların önüne geçer.
Otomatica kritik tesisleri dijitalleştirme çözümleri kapsamında Akıllı IoT hizmeti verir ve verileri toplayarak tesisin sapma, alarm, kapasite ve yük yönetimi, ortam iklimlendirme yönetimi gibi operasyonel yönetim verilerini işletme yöneticisine sunar. Böylece verilerin etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak, kritik tesisin stratejik kararlarına yön verir.
https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.