Blog

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

Bu periyodik koruyucu bakım süreci yüksek kalitede gerçekleşmez ise “yüksek iş sürekliliği ve verimli işletme” hedefine ulaşılamaz. Bu süreçte işletme ekibinin performansı oldukça iddialıdır. Ekip performansı sağlanmaz ve işletme personellerinden kaynaklanan hatalar söz konusu ise bakımlar sıkıntıların nedeni inancı hakim olur. “Yapmasak daha iyi olur” algısını yerleşir.

Fiziksel olarak incelendiğinde; veri merkezi beyaz alanlarındaki BT donanımlarının harcadığı gücün yaklaşık tamamı, odada ısı yükü oluşturmaktadır. Bu ısı yükünü atmak için kritik soğutma sistemi; kesintisiz olarak çalışarak, oldukça büyük tüketime neden olmaktadır.

İlk başta söylenildiği gibi tüm standartlar, tekrarlandığında yarar sağlayan kurallar grubudur, Standartlar akademik olduğu kadar ticari kaygılara göre hazırlanır. Endüstriyel standart hazırlama komitelerini oluşturan üyelerin bazıları bilindik üretici firmalardır ve bu teknoloji gelişimi için beklenen doğal bir yapıdır.

VM altyapısından sorumlu yönetici iseniz ve gerçeklerle yüzleşmenin risk ile yaşamaktan daha iyi olduğunu düşünüyorsanız size tavsiyem, kurumsal ya da dış kaynak kullandığınız veri merkezinin parmak izini incelemeniz. İşletme personelinden tercihan test ve işletmeye alma sürecinde yer almış bir yetkiliden bu süreç kayıtlarını referans alarak bir saat anlatımını istemeniz.

Cihazların yüksek iş sürekliliği ile performanslarını yerine getirmeleri önce kendi donanımsal ısı kararlılığına sonra da içinde bulundukları salonun ısı kararlılığına bağlıdır.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Yasa Kule, Esentepe Mah Erkılıç Cd. No:6-1 Kat:12 D:49, 34870 Kartal / İstanbul

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.