Veri
Merkezleri

Bilgi teknolojilerine bağımlılık arttıkça veri merkezi tesislerinin önemi ve onlardan beklenen performans kriterleri daha önem kazanmaktadır. Günümüz bilgi çağında bilgi üretimi; fiziksel olarak verilerin toplandığı, depolandığı ve işlendiği veri merkezi kritik tesislerinde gerçekleşmektedir. Sunucu, depolama ve ağ cihazlarını barındıran bu tesislerin ana sorumluluğu; beklenen hizmet süreleri boyunca bu cihazların yüksek iş sürekliliği, yüksek performans ve yüksek güvenilirlikle çalışmasını sağlamaktır.

Otomatica, “Profesyonel Servisleri” aracılığı ile modern veri merkezlerine “Tasarım”, “Test ve İşletmeye Alma (Commissioning)”, “Tier Sertifikasyon” ve “Sürdürülebilir Operasyon” danışmanlığı vermektedir. Bu yetkinlik ve tecrübe sayesinde Otomatica’nın Veri Merkezinde uyguladığı ve devreye aldığı BMS, PMS ve DCIM gibi yönetim sistemleri üzerine, özel mühendislik hizmeti ve kendi ek yazılımları ile kurduğu alarm, izleme, karar destek ve yönetim sistemleri sunulmaktadır.  Bu sistemler, veri merkezi kritik altyapısı ve işletme ekibine özel olarak geliştirilmekte ve “Sürdürülebilir Operasyon” ilkelerine uygun yapılandırılmaktadır.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2022/01/Akilli-Tesis_edit.png

Sürdürülebilir Operasyon, kısaca kişiden bağımsız, kendini sürekli geliştiren ve proaktif faaliyetlerle risk yönetimine dayalı işletme modelidir. Otomatica; çözüm sunduğu Veri Merkezi müşterilerinin, yatırımlarından 25 – 40 yıllık bir işletme periyodu boyunca yüksek iş sürekliliği ile yararlanma hedefinde olduğunun bilincindedir. Bu uzun süre boyunca işletme ekibinin zamanla değişeceği ama buna karşın kurum iş sürekliliği ihtiyacının da her yıl artacağını bilmektedir.

Bu nedenle “İzleme ve Yönetim Sistemleri” ve ekranlarını; kişiden bağımsız işletmeyi sağlayan ölçüde yalın, bütünsel bakışı sürekli göz önünde bulunduran, eskalasyon, teşhis ve düzeltici faaliyetin etkin olmasını sağlayacak kadar kademeli detay veren, karışık sistemlerin çalışmasını animasyonlar ile görsel ikiz yaratarak anlamlandıran birçok yaratıcı teknoloji kullanarak ortaya koymaktadır.

Otomatica, Sürdürülebilir Operasyon ilkelerine bağlı olarak sağladığı veri merkezi altyapı izleme ve yönetim sisteminde aşağıdaki işletme ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sağlar. Bu çözümler ile;

 • Planlı Bakım Aktiviteleri
 • Alarm, İzleme, Karar Destek Sistemleri İle Uçtan Uca Yönetim
 • Düzeltici Müdahale Aktiviteleri
  • Sapmanın (Incident) Tespiti
  • Eskalasyon Başlangıcı
  • Teşhis Konulması
  • Düzeltici Faaliyetler
  • Standart Operasyona Dönüş Aşamaları
 • Öngörücü Bakımlar
 • Ekipman Ömür Yönetimi
 • Kapasite ve Yük Yönetimi
 • Enerji Verimliliği Yönetimi gibi tüm operasyon sürecinde ortalama yetkinlikte bir ekip ile yüksek performanslı risk yönetimini olanaklı hale getirir. Otomatica’nın çözüm ve hizmetleri ile Veri Merkezi tesisinin yüksek iş sürekliliği, yüksek performans ve yüksek güvenilirlikle hizmet vermesi garanti altına alınır.
https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.