Veri Merkezi
PUE, WUE Yönetim Sistemleri

Veri merkezlerinin temel hedefi, içinde barındırdıkları bilgi teknoloji cihazlarını en yüksek iş sürekliliği, en yüksek performans ve en yüksek güvenlikle yönetmeleridir. Tüm bu hedeflere ulaşmak için de verimlilik ve maliyet hesaplamaları yapılır, bütçe hedeflere en uygun şekilde kullanılmak üzere planlanır.  Bu noktada veri merkezlerinin işletme maliyetlerinde belirleyici olan ilk iki unsur insan kaynağı ve tüketim kaynak maliyetleridir. İnsan kaynağı, sürdürülebilir işletme ilkeleriyle en etkin şekilde değerlendirilirken tüketim kaynak maliyetleri, veri merkezi enerji ve su etkinliği sağlanarak, yönetilir.

Veri merkezlerinde enerji ve su etkinliği yönetimiyle ilgili aksiyonlar, değişimli kapatılan cihazlar, ayar noktaları, mevsimsel konfigürasyon değişimi, kapama yöntemleri gibi farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerin birçoğu planlama ve insani manevraları esas alır. Artan kritik yük, değişen iklimsel şartlarla karışıklık seviyesini artırarak riski de artırır.

Otomatica Veri Merkezi PUE, WUE Yönetim Sistemi kapsamında; enerji ve su kaynağının tesise girdiği andan tüketildikleri ekipman ve cihaza kadar dağılımını anlık ve uygun periyotlarla takip eder, geçmişe dayalı analizlerle izleyerek gerekli olan tüm ayrıntıları ekrana yansıtır. Otomatica Veri Merkezi PUE, WUE Yönetim Sistemi tesisin işletme maliyetini doğrudan etkileyen enerji ve su etkinliğini oluşturmak için, saha değişikliklerinin gerçekten verimli hale gelmesini sağlar.

Altyapı verimliliği bu ana görevler için de yer almasa da yüksek iş sürekliliği ve yüksek performans oluşturur. Yedeksiz yani düşük iş sürekliliğiyle çalışma veya bilgi teknoloji cihazlarının düşük performanslı çalışmasına engel olur. Böylece değişen şartlar ve koşullardan ayrışarak veri merkezinin amacına hizmet eder.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.