Veri Merkezi
Ortam Yönetim Sistemleri

Standart BT cihazları standart kabinlerde, standart olmayan BT sistemleri ise özel  kabinetler içinde olacak şekilde beyaz alanlarda belirli bir hava akış stratejisine uygun konumlandırılmaktadır. ASHRAE Termal Kılavuzu, BT cihazların emiş hava sıcaklık ve nem oranının sınırlarını tayin etmektedir. Tüm BT cihaz sağlayıcıları, bu sınırlarda hava emiş yapıldığında güvenilir hizmet sunmayı garantilemektedir. Aksi durumda BT cihazlarından alınacak performans ve ürün garantisi düşmektedir.

Kritik soğutma sisteminin tüm BT cihazları için gerekli iklimlendirilmiş havayı vermeleri önemlidir. Bu sıcaklıkların kontrol altına alınamaması durumunda cihazların kendini koruyup kapanmaları ve kesinti yaratmaları söz konusudur.

Veri Merkezi Altyapı elektro-mekanik sistemler fiziksel olarak açık ya da kapalı ortamda yer kaplamaktadır. Her cihazın üretim standartında belirlenen ve güvenli çalışma aralığına karşı düşen sıcaklık ve nem aralığı bulunmaktadır. Bu aralık dışına çıkılması durumunda kapasite kaybından termal koruma kapanmalarına hatta yangın gibi riskli durumlarla karşılaşmak mümkündür.

Otomatica denetimli mühendislik ekibi beyaz alan ve her kritik alanın ortam bilgilerini (sıcaklık, nem, partikül, basınç vb.) anlık takip edilecek şekilde projelendirmeyi analiz ederek işletme personeline yalın şekilde tesis ikizi halinde görünür hale getirir. Kullanıcı dostu uyarı yöntemleri ile riskin yönetimini sağlar.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.