Akıllı
Operasyon

Dünyanın önde gelen veri merkezleri araştırma kuruluşlarından Uptime Institute tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, veri merkezi ve kritik tesislerin stratejik yönetim süreçlerinde belirledikleri amaçlarına ulaşmalarını engelleyen ve iş sürekliliğini tehdit eden en büyük unsurun, operasyonu yöneten ve faaliyet sağlayan ekip olduğunu saptamıştır. Bu noktada tesislerin etkin bir risk yönetimi değerleme modeli geliştirerek olası tehditleri ortadan kaldırabilecekleri ve minimize edebilecekleri kontrol mekanizmalarını geliştirmelerinin ne denli önemli olduğu ortaya çıkmıştır.

Kritik tesislerdeki elektro-mekanik, alçak gerilim sistemleri ve yüzlerce ekipman işletme ekipleri tarafından yönetilmektedir. Bu sistemlerinin ilk günkü performansını koruması ve kesintisiz çalışması gerekmektedir. Sistemleri yöneten ve çalıştıran ekibin; doğru yönetilmesi, süreçlerinin iyi planlanması ve mevcut iç kontrollerin değerlendirilmesi potansiyel tehditlerin önüne geçilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Kullanılan yüzlerce ekipmanla sayısı binlere varan planlı, plansız aktivite yapılır ve işletme amaçları doğrultusunda fayda sağlanır. Bu ekipmanların kesintisiz çalışması için yapılan aktivitelerde insan hatalarının en aza indirilmesi ile performans düşüklüğünün önüne geçilebilir. Bu kısır döngüden kurtulmanın tek yöntemi ise ITSM temelli “Sürdürülebilir İşletme” ilkelerini hayata geçirmektir.

Business, Technology, Internet and network concept. Automation Software Technology Process System.

Kritik tesis sürdürülebilir işletmesi, kişilerden bağımsız, kendini sürekli geliştiren ve proaktif faaliyetlerle risk yönetimi temelli işletme modelidir. Bu model, tesislerin ömrü boyunca değişen ekip üyeleri, dahili ve harici şartlar, eskiyen envanter, farklılaşan dış kaynak gibi değişkenlerden bağımsız, her yıl artan iş sürekliliği, verimlilik ve performans talebine karşılık veren işletme kültürünü oluşturmaya dayanır.

Sürdürülebilirlik kavramı işletmenin varlığını sürdürmesi, etkin ve verimli çalışması anlamını da taşıdığı günümüzde Otomatica; sürdürülebilir işletme felsefesini benimsemiş ve bu konudaki yetkinliğini uluslararası sertifikalarla kanıtlamış tesislere hizmet vermektedir. Otomatica kritik tesislere özelikle veri merkezlerine verdiği danışmanlıkla, işletmelerin iyileşme süreçlerinde aktif rol alır ve ekiplerin verimli çalışmasını sağlar. Sektördeki tecrübesi sayesinde klasik BMS, PMS ve DCIM altyapı izleme ve kontrol sistemlerinden toplanan verileri kurumsal sistemlere uygun veriye dönüştürür, karar destek ve işletme yönetim sistemleri oluşturur.

Sahip olduğu Kritik Tesis Yönetim Yazılımı sayesinde işletme ekibinin sürekli kendini bu yönde mükemmelleştirmesini sağlar ve yüksek iş sürekliliği hedefleyerek, bütünsel çözümler sunar. Kritik Tesis Yönetim Yazılımı ile sürdürülebilir işletme felsefesine uyumlu kültür değişimini gerçekleştiren işletmeler, Otomatica’nın alarm, izleme ve karar destek sistemlerini de kullanarak uçtan uca yönetim olanağına sahip olur.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.