Akıllı Operasyon - Otomatica

Akıllı
Operasyon

Uptime Institute başta olmak üzere birçok araştırma kuruluşu, Veri Merkezi ve Kritik Tesislerin iş sürekliliğini tehdit eden en büyük unsurun operasyonu yöneten ve faaliyet sağlayan ekip olduğunu saptamıştır. Kritik Tesis Altyapısına dahil elektro-mekanik ve alçak gerilim sistemleri yüzlerce ekipmandan oluşmaktadır. Bu ekipmanların ilk günkü performanslarını korumak için planlı koruyucu bakım faaliyetleri ve ortaya çıkan arıza durumlarında düzeltici bakım faaliyetleri işletme ekibi tarafından yürütülmektedir.

Yüzlerce ekipman ile ilgili yıl içinde binlere varan planlı veya plansız aktivite; sahadaki durumun her gün insan etkileşimli değişmesine ve insani hataların kesintiye ya da performans düşüklüğüne yol açacağı ihtimalinin yüksekliğini ortaya koymaktadır. Bu bir dilemmadır. Kesintisiz çalışmayı garanti altına almayı sağlamak üzere ekipmanların ilk günkü performanslarını korumaları için yapılan aktiviteler aynı zamanda insani hatalar nedeni ile kesintilerin en büyük kaynak sorunu olmaktadır.

Business, Technology, Internet and network concept. Automation Software Technology Process System.

Bu kısır döngüden kurtulmanın tek yöntemi ITSM temelli “Sürdürülebilir İşletme” ilkelerini sağlamaktır. Kritik Tesis Sürdürülebilir İşletmesi, kişilerden bağımsız, kendini sürekli geliştiren ve proaktif faaliyetlerle risk yönetimi temelli işletme modelidir. Bu model, tesis ömrü boyunca değişen ekip üyeleri, dahili ve harici şartlar, eskiyen envanter, farklılaşan dış kaynak gibi değişkenlerden bağımsız her yıl artan iş sürekliliği, verimlilik ve performans talebine karşılık veren işletme kültürünü oluşturmaya dayanır.

Otomatica, “Sürdürülebilir İşletme” felsefesine hâkim ve bu konuda sertifika almış kurumsal veri merkezleri işletmelerine danışmanlık vermiş bir tecrübeye sahiptir. Bu tecrübe ile klasik BMS, PMS ve DCIM altyapı izleme ve kontrol sistemlerinden toplanan verileri kurumsal sistemlere uygun bilgi oluşturarak karar destek ve işletme yönetim sistemleri oluşturmaktadır.

Otomatica, ayrıca “Sürdürülebilir İşletme” kültürünü oluşturmak ve işletme ekibinin sürekli kendini bu yönde mükemmelleştirmesini sağlayan “Kritik Tesis Yönetim” yazılımı ve platformu ile yüksek iş sürekliliği hedefleyen işletmelere bütünsel çözüm sunmaktadır. Otomatica’nın Alarm, İzleme, Karar Destek Sistemleri ile uçtan uca yönetim olanağına sahip olan işletmeler, “Kritik Tesis Yönetim” yazılımı ile de sürdürülebilir işletme felsefesine uyumlu işletme kültür değişimini de sağlamaktadır.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.