Veri Merkezi
İzleme Sistemleri

Otomatica, “Profesyonel Servisleri” aracılığı ile modern veri merkezlerine “Tasarım”, “Test ve İşletmeye Alma (Commissioning)”, “Tier Sertifikasyon” ve “Sürdürülebilir Operasyon” danışmanlığı vermektedir. Otomatica “Sürdürülebilir Operasyon” ilkelerine göre Veri Merkezi İzleme Sistemlerini yapılandırır.

İzleme sistemi ve ekranlarını; kişiden bağımsız işletmenin sağlanacağı ölçüde yalın, bütünsel bakışı sürekli göz önünde bulunduran, eskalasyon, teşhis ve düzeltici faaliyetin etkin olmasını sağlayacak kadar kademeli detay veren, karışık sistemlerin çalışmasını animasyonlar ile görsel ikiz yaratarak anlamlandıran birçok yaratıcı teknoloji kullanarak ortaya koymaktadır.

Veri merkezleri 7/24 tam günü kapsayan vardiyalı işletilen kritik tesislerdir. Her vardiyada sahadaki riskleri tahmin ederek, sapmaların kök neden analizini tespit edip kritik manevraları yapabilen, her disiplindeki sistemleri tanıyan ve acil müdahalelere karar veren, ilgili düzeltici aktiviteleri yeterli şekilde tamamlayan nitelikte ve sayıda personel barındırmak çok büyük maliyetli ve pratik olarak sürdürülemez durumdadır.

Optimum sayıda ve optimum yetkinlikte bir ekibin sürdürülebilir işletme sağlaması ancak “Sürdürülebilir Operasyon” ilkelerine göre düzenlemiş VM İzleme Sistemleri ile mümkündür. Otomatica İzleme sistemi; BMS, EMS, SCADA, DCIM, MMS, İş Emri Yönetimi gibi  sistemlerin üzerine kurularak tüm bu sistemlerden gelen verilerin bilgiye dönüştürülmesi ile sağlanır. Her sistemin verisi, “Bütünleştirilmiş Altyapı Yönetim Sisteminin” verisidir. Ekranlarda elektrik, mekanik veya ortam değerleri aynı anda birbirleri ile ilişkileri oluşturularak görünür kılınır.

Tesiste bulunan sistemlere göre koordine edilmiş tekhat ve konumsal görünümlü ekranlar,  BMS, PMS, SCADA, DCIM, MMS ve benzeri veri toplama platformlarından gelen bilgileri anlamlı şekilde sunar. Herhangi bütünleşik bir sistemin hem mekanik hem elektriksel hem ortam şartları hem otomasyon kontrolü hem de işletme durumu aynı ekran üzerinde gösterilerek bir bakışta daha kapsamlı bilgi edinmek olanaklı kılınır.

Tesis konumları ve içlerindeki cihazların animasyonlu ikizleri yaratılarak görselleştirilmiş ekranlar, vardiya personeli açısından gerek dahili gerek servis sağlayıcılar ile gerçekleştireceği eskalasyon görüşmelerini yalın hale getirmektedir. Böylece ekip çalışması pratik hale gelmekte ve yaygınlaşmaktadır.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.