Akıllı Tesis – Bütünleştirilmiş Altyapı Yönetim Sistemi

Akıllı Tesis
Bütünleştirilmiş Altyapı
Yönetim Sistemi

Otomatica deneyimli kadrosu; bir tesisin altyapı yönetim sistemi oluşturmadan önce elektrik, mekanik, DCIM, zayıf akım ve güvenlik sistemlerinin topolojilerini, çalışma senaryolarını, mevsimsel mod değişimlerini ve verimli işletme önlem ve yapılarını inceler. Projelendirme bilir kişileri ve ürün sağlayıcı teknik personeli ile uygulamadaki riskleri ve mevcut iyileştirme potansiyellerini paylaşarak tesis bütünsel altyapısının uyumluluğunu ve uçtan uca optimum şekilde yönetilebilirliğini garanti altına alacak çözümleri oluşturur.

Yakıt sistemleri, şebeke-jeneratör geçişleri, soğutma gruplu dağınık sistemleri, havalandırma dağınık sistemleri, mevsimsel mod değişimleri, farklı yedeklilik manevraları gerektiren senaryolar acil durum senaryoları da dahil edilerek yazılır ve kontrol algoritması oluşturulur. Böylece Otomatica tarafından farklı sistemlerin bütünsel kararlılıkla kontrol edecek kavramsal altyapı ortaya konur.

“Bütünleştirilmiş Altyapı Yönetim Sistemi”, sahadaki en uç basit bir sensörden, en karışık sisteme kadar farklı protokollerde aldığı verilerle bütünsel aktif kontrol ve uçtan uca yönetimi sağlayacak bilgi platform ve havuzunu oluşturması ile ortaya çıkacaktır. Bu sistem, BMS, EMS, SCADA, DCIM, MMS, İş Emri Yönetimi gibi  sistemlerin üzerine çatı oluşturarak  tüm bu sistemlerden gelen verilerin ortak kullanımı ile  bilgiye dönüştürülmesi ile sağlanır.

Alınan verilerin işlenerek yönetsel bilgi sağlamasında; sunucu ve depolama üniteleri kritik tesisin beynini, yazılım ve uygulamalar ise zekasını oluşturacaktır. Otomatica çok farklı teknolojiye sahip üreticilerle yaptığı iş ortaklıkları ve kendi yarattığı özel ara katman yazılımları ile son kullanıcının ihtiyaçlarına en uygun çözümü oluşturur.

Sensörler ve onlardan gelen verilerin toplandığı PLC panelleri, beyne giden sinir sistemine benzer bir iletişim ağı üzerinden sunucuları besler. Bu ağ, ağın verilerle beslediği sunucular ve üzerlerindeki yazılım ve uygulamalar kritik tesislerin yüksek iş sürekliliği, performans ve sürdürülebilir işletmesi için çok kritiktir.  Bu nedenle sensörden yazılıma kadar giden katmanlar yedekli ve arıza toleranslı yapılandırılır.

Otomatica; müşterilerinin elektrik, mekanik ve IT altyapılarına özel otomasyon çözümleri üretir. Otomatica tasarımları, bina sahiplerinin ve tesis yöneticilerinin binalarındaki tüm altyapısını verimli ve optimum seviyede kontrol etmesini ve entegre bir şekilde yönetmesini sağlar.

‘Kaynak ve Enerji Verimlili’ğiyle ‘Bina Kontrolü’ sağlayan Otomatica çözümleri arasında HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) Otomasyonu, Aydınlatma Otomasyonu, Enerji Otomasyonu ve Tüketim Yönetimi (Su, Doğalgaz, Yakıt, Elektrik) yer alır. Entegre bina yönetimi çatısı altında kontrolü sağlanan sistemlere Güvenlik Yönetim Sistemleri, Yangın Algılama, Kartlı Geçiş, CCTV, Asansör Otomasyonu, IT Cihazlarının İzlemleri, Yakıt & Jeneratör Otomasyonu ve Tesis Yönetim Yazılımları eklenir.

Otomatica Yardım Masası ekibi, kurulumu yapılan Entegre Bina Yönetim Sistemlerini 7/24 bulut üzerinden sizin için izler ve yönetir.

Açık Protokol Yönetimi: SNMP, BACnet , Modbus , SQL, HTTP, MQTT, DNP3, OPC, SSH ve diğerleri gibi entegrasyonlarının yanında Otomatica çözümleri, endüstri standardında tanımlı diğer açık protokol entegrasyonlarını destekler.

Otomatica, ‘BMS Sistemleri’nin ‘IT ve Tesis Yönetim Yazılımları’yla entegre çalışabilmesi için müşteriye özel web servis ve ara yüzler geliştirir.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.