Veri Merkezi Sistem
Operasyon Eğitimi

Otomatica, Veri Merkezleri başta olmak üzere Kritik Tesislerde kullanılan elektro-mekanik sistemler ve Sürdürülebilir İşletme konularında özel eğitimler vermektedir. Özellikle özel sınıflarla kuruma özel eğitimler verildiğinde gizlilik esasları içinde konu ile ilgili sahaya özel etüt, değerlendirme ve çözüm çalışmaları ile de katma değer sağlanmaktadır.

Eğitim içeriklerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. İlginizi çekerse bize ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilir Operasyon Eğitimi :

Veri merkezi kritik altyapı yönetiminin; hizmet verdiği iç ya da dış müşterilerine sağladığı değer, bu kurumların Bilgi Teknolojileri bağımlılığına paralel olarak artar. Kurumların sağladıkları ürün ve hizmetlerin kalitesi, bunları sağlarken kullandıkları bilgi teknolojilerinin performans ve kesintisizliğine çok bağlı ise; kritik altyapı işletmesinin sorumluluğu, “kurum bütünsel iş sürekliliğini” doğrudan etkileyen bir sorumluluk seviyesine yükselir. Altyapı işletme ekibinin (10-30 kişi) bir yeni üyesinin hatalı davranışı, tüm kurumun (on binlerce çalışan, milyonlara varan müşteri) verimliliği ve etkinliğini etkileyecek derecede kritik durumdadır.

Bu eğitimin ana amacı, tüm VM işletme ekibinin işletmelerini sürdürülebilir operasyon seviyesine yükseltmek üzere yol göstermektir. Veri merkezi işletmesi için bütçelenen personel, servis sözleşmeleri, yakıt ve kaynak tüketimleri, sarf malzeme gibi harcamaların geri dönüşünü yüksek iş sürekliliği ve verimli işletme kabiliyeti olarak garanti almanın yolu bu eğitimin ana temasıdır. Kısıtlı bütçeler için önceliklerin belirlenmesinde yardımcı olur.

Veri Merkezi Mekanik Sistemleri

Veri Merkezi Kritik Fiziksel Altyapısının önemli unsurunu içeren mekanik soğutma sistemleri gerek iş sürekliliği gerekse veri merkezi verimliliği açısından önemli bir konu olarak gündemdedir. Veri merkezi iş sürekliliği riskini arttırmadan, soğutma enerji ve su tüketimlerini azaltmak uzmanlaşma gerektirmektedir. Mekanik sistemler, elektrik sistemleri gibi kolay anlaşılır ve takip edilebilir değildir, karmaşık yapıya sahiptir, doğru metotlarla planlanıp işletilmediğinde hizmet verilen kuruma büyük kayıplar verebilir.

Özellikle “veri merkezi sürdürülebilir işletme” konusuna odaklanan kurumlar için karmaşık sistem ve yapıların anlaşılması, güvenilir kapasite yönetiminin yapılması açısından önemlidir. Ekip personelinde oluşan bilgi birikimi ile insani hatalarının azaltılması, nedensel arıza takibi ve verimli işletme yetkinliklerinin artması sağlanacaktır.

Sürdürülebilir Operasyon Eğitim içerik dokümanını indirmek ister misiniz?

Eğitim Kapsam Dokümanını yüklemek için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Mail adresinizi kontrol ediniz. Herhangi bir aksaklık durumunda bizimle iletişim kurabilirsiniz.
https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/12/VM-SO-Kapsam.gif


  VM Kritik Soğutma Eğitimi içerik dokümanını indirmek ister misiniz?

  Eğitim Kapsam Dokümanını yüklemek için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Mail adresinizi kontrol ediniz. Herhangi bir aksaklık durumunda bizimle iletişim kurabilirsiniz.
  https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/12/VM-KS-Kapsam-2.gif


   https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
   Türkiye Ofisi

   Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

   info@otomatica.com

   +90 216 514 63 66

   Dubai Ofisi

   Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

   info@otomatica.com

   Kıbrıs Ofisi

   83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

   Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

   info@otomatica.com

   +392 444 85 85

   Otomatica . Bütün hakları saklıdır.