Enerji &
Verimlilik Yönetimi

Enerji ve Verimlilik Yönetim Sisteminin amacı, enerji performanslarını geliştirmek için gerekli sistemleri ve prosesleri kurmak, kurulan sistemlerden güncel ve geçmişe yönelik veriler almak, alınan veriler ile analizler yapmak ve yapılan analizlere göre uygulama sağlanan altyapıyı kontrol etmektir.

Otomasyon sistemleri, kontrolüne bırakılan altyapıda insan müdahalesini minimum seviyeye indirme, son kullanıcıya altyapıyı izleme ve kontrol etme imkânı sunma işlevlerinin yanısıra, tüketim tarafının ihtiyacına uygun miktarda üretim yapmayı, dolayısıyla kayıp enerji miktarını minimum seviyede tutmayı amaçlar.

Otomatica, enerji ve verimlilik yönetimini, kontrol ettiği tüm sistem ve cihazlarda tüketim yönetimine yönelik proje özelinde yaptığı uygulamalar ile sağlar.

Otomatica olarak sunduğumuz;

  • HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) otomasyonu,
  • Aydınlatma Otomasyonu,
  • Enerji Otomasyonu
  • Tüketim Yönetimi (Su, Doğalgaz, Yakıt, Elektrik)

çözümleri ile hizmet verdiğimiz projelerde altyapının elektro-mekanik ihtiyacının sürdürülebilir olarak karşılanmasını, enerji ve kaynak verimliliğini ve dinamik grafik ekranları, alarm, olay (event), raporlama yönetim sistemleri, MMS hizmetleri ile son kullanıcıya hitap eden interaktif SCADA sistemlerini uluslararası standartlarda sağlamaktayız.

Otomatica müşterilerinden toplanmış ya da toplanacak verileri anlamlı ve işleyebilir bir forma getirerek binalarını yönetilebilir kılar. Ürettiği teknolojilerde    bina mimarisinde verimliliği ve fonksiyonelliği artırmak amacı ile danışmanlık ve teknik destek sağlar

Bina Yönetim Sistemi’nde kaynak ve enerji verimliliği sağlayan Otomatica çözümleri arasında HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) otomasyonu,    Aydınlatma Otomasyonu, Enerji Otomasyonu ve Tüketim Yönetimi (Su, Doğalgaz, Yakıt, Elektrik) yer alır.

Bilindiği gibi enerji verimliliği günümüzün en önemli konularından biridir ve otomasyonun temel amaçlarından da bir tanesidir. Otomatica, hizmet verdiği müşterilerine Power Usage Efficiency (PUE) raporları da sunmakta ve müşterilerinin enerji konularındaki giderlerini net bir şekilde raporlamaktadır. Özellikle veri merkezlerinde, sıcaklık-basınç gibi parametrelerin optimizasyonuyla enerji gider değişiklerini hesaplayıp bunun optimizasyon hizmetlerini de vermektedir.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.