Uptime Institute Tasarım ve Tesis Sertifika Danışmanlığı

Uptime Institute Tasarım ve Tesis
Sertifika Danışmanlığı

Uptime Institute: Tier, TIA-942, BICSI Data Center, EN 50600 standartları veri merkezi tasarım, tesis ve işletmesinde yol gösterici olarak kullanılır. Uptime Institute son yıllarda yaptığı araştırmalar, verdiği eğitimler ve performansa bağlı sertifikasyon metotları ile ön plana çıkmış ve dünyanın her bölgesinde otorite olarak kabul edilmiştir.

Uptime Institute (UI) veri merkezi yaşam ömrü boyunca üç aşamada üç farklı sertifikasyon vermektedir. Otomatica, bu sertifikasyon süreçlerinin üçünü de uygulamasını yaptığı veya danışmanlık servislerini verdiği onlarca veri merkezinde tecrübe etmiştir. Bu tecrübeye ve referanslara dayanarak yeni yapılmakta olan veri merkezlerine Tasarım ve Tesis Sertifikasyon danışmanlık hizmeti vermektedir.

UI Tasarım Sertifikasyonu, veri merkezi uygulama aşamasına geçmeden detaylı tasarım ve seçim dokümantasyona dayalı sertifikasyondur. Doğal olarak detaylı tasarım aşamasından önce farklı teknolojilerin farklı değer mühendisliklerinin tartışıldığı konsept tasarımın da şekillenmesi söz konusudur.

Otomatica, bu konsept ve detaylı tasarım boyunca tasarım dokümantasyonunun ve seçimlerin standarda uyumluluğu konusunda danışmanlık verir. Uptime Institute sertifikasyon onayının alınmasına kadar tasarımcı ve proje tasarım ekiplerinin koordinasyonu ve yönlendirmelerini sağlar.

Son kullanıcı açışından Tasarım Sertifikasyonunun kazandırdığı en önemli değer, yapılacak yüz milyonlarca $ yatırımın ihmal edilen 1000 $’lık bir parça yüzünden prematüre bir tesis altyapısını önlemektir.

UI Tasarım onayının akabinde başlayan Tesis uygulaması sonunda da bir başka onay ve sertifikasyon bulunmaktadır. Tesisin gri alanlardan beyaz alanlara kadar uygulamasının yapıldığı ve her aşamada Test ve İşletmeye alma sürecinin tamamlanması sonunda UI sahada bulundurduğu danışmanlarla bir dizi senaryo testleri sonucuna göre bu onayı vermektedir. Bu testler hedeflenen Tier seviyesine göre tespit edilen senaryoların tesis altyapı sistemlerinin bütünleşik davranışının görülmesi için yapılır. Test sonuçlarının hepsinin olumlu tamamlanması beklenir.

Otomatica, bu aşamada danışmanlık servisi ile son kullanıcı, proje yönetim veya ana yüklenici müşterilerinin yanındadır. Uptime Institute onay testlerinden önce prova testlerinin uygun şartlarda ve istenen sonuçlar sağlayarak yapılması, sahanın hazırlanması yönetimini sağlayarak deneyim kazandırmaktadır.

Otomatica, Tesis Onay Sertifikasyonuna kadar uygulama boyunca sağladığı Test ve İşletmeye Alma Danışmanlığı ile veri merkezi altyapısının her ayrıntıda denetlenmesi görevini üstlenir. Bu sayede Tesis Onayının kusursuz alınmasını da sağlamaktadır.

Tesis Onayının son kullanıcıya sağladığı en önemli değer, Tier seviyesine göre işletme performansının uçtan uca test edilerek işletme ekibine tecrübe ve yöntem kazandırmasıdır.

https://otomatica.com/wp-content/uploads/2021/11/otomatica-footer.png
Türkiye Ofisi

Esentepe Mah. Anadolu Cad. No: 14 Kat:12 D: 49, 34870        Yasa Kule Kartal/İstanbul/Türkiye

info@otomatica.com

+90 216 514 63 66

Dubai Ofisi

Platinum Tower, Office 802-05 Jumeirah Lakes Towers, Cluster I Dubai / United Arab Emirates

info@otomatica.com

Kıbrıs Ofisi

83 Okullar Yolu, Küçük Kaymaklı

Lefkoşa / KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

info@otomatica.com

+392 444 85 85

Otomatica . Bütün hakları saklıdır.